Connect with us

македонија

На 10 мај прва Конференција за недвижности во Скопје

објавено

на

Иницирана и организирана од ФОРТОНМКА, Првата конференција за недвижности ќе се одржи во Скопје, Македонија, на 10 мај 2023 година, во хотелот DoubleTree by Hilton.

Капитал е ексклузивен медиумски партнер на настанот, а ко-организатор е агенцијата Кликер Маркетинг.

За прв пат на македонскиот пазар, локални и меѓународни професионалци за недвижности се среќаваат на едно место, за да разговараат за најновите трендови, перспективи и предизвици со кои се соочува индустријата за комерцијални недвижности.

Зошто треба да се приклучите на настанот?

  • Одлична можност да се слушнат искуствата на врвни носители на клучни одлуки.
  • Можност за присуство на експертски панел дискусии со говорници експерти, активни во инвестиции и развој на индустријата за недвижности.

Конференцијата отвора и можности за нетворкинг и  за нови деловни соработки и инвестиции, како и одговарање на прашања поврзани со најновите трендови, перспективи и предизвици во секторот комерцијални недвижности.

Искористете ја приликата да се поврзете со водечки локални и меѓународни играчи на пазарот од областа комерцијалните недвижности и нивните придружни дејности.

Линк за регистрација на првата Конференција за недвижности.

ФОРТОНМКА е врвна советодавна компанија лоцирана во Скопје, Македонија, која нуди целосен опсег на професионални услуги во секторот на комерцијални недвижности и претставува независно поседувана и управувана компанија која е стратешки партнер на CUSHMAN & WAKEFIELD (најголемата светска компанија за советување во приватна сопственост за недвижности со 400 канцеларии во 60 земји и со повеќе од 50.000 вработени).

коментари3 дена ago

Со АмЧам на тема…Технолошката експанзија неминовно ја потенцира потребата од заштита на интелектуалната сопственост

македонија4 дена ago

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

македонија6 дена ago

Анализа на Инсајдер ИД и ЕБОР: Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија?

банки6 дена ago

ПроКредит Банка обезбеди дополнителни 60 милиони евра финансиска поддршка за македонските мали и средни претпријатија во соработка со ЕИФ

банки7 дена ago

Нова понуда на хипотекарен кредит од УНИБанка

економија1 недела ago

Брако ќе промовира ново електрично возило на саем во Минхен

банки3 недели ago

Годишниот Извештај за одржливост на ПроКредит Групацијата покажува значителен придонес врз општеството и животната средина

технологии / компании3 недели ago

Таман се навикнавме на четботовите, доаѓаат и AI агенти

регион3 недели ago

Букурешт, Загреб и Атина стануваат сѐ поголеми „чувари на податоци“ на светските технолошки компании

интервју3 недели ago

Марија Кукуноска: Безбедноста и заштитата се фундамент за успешен и одржлив бизнис во време на бројни ризици и кризи