Инфо ден за промоција на можности за финансирање на фирми
Објавено на од во Економија

Во Скопје денеска ќе се одржи Инфо ден за промоција на можности за финансирање во рамки на проектот „Иновативен центар: компаративна предност за поголема конкурентност“.

business-news_02_temp-1437898209-55b495e1-620x348Проектот е финансиран од Европската унија преку секторот за централно финансирање и склучување договори (ЦФЦД)  и Министерство за финансии на РСМ, во рамки на грантовата шема за спроведување проекти за зголемување на конкурентоста на државите кориснички.

Активностите ги спроведува Фондацијата за развој на мали и средни претпријатија Куманово во партнерство со Фондација за поддршка на мали и средни претпријатија Велес.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×