Инспиративен и мотивирачки. ‘Jinxy Jenkins and Lucky Lou’, најдобар краток анимиран филм за 2015
Објавено на од во Филм

Michael Bidinger и Michelle Kwon, апсолвенти на колеџот за уметност и дизајн RINGLING, го креира филмот кој ја освои престижната награда за “Најдобар краток компјутерски анимиран филм ‘ на фестивалот за комјутерска анимација SIGGRAPH 2015. Овој интересен краткометражен цртан, освои многу други награди минатата година:

  • Siggraph Asia 2014 – Best Student Project
  • National Board of Review – Student Grant Awardee 2014
  • Hamburg Animation Award 2014 & Audience Choice Award
  • Nagoya International Digital Animation Festival 2014- 2nd Grand Prize
  • Trinity Film Festival 2014 – Best Picture & Audience Choice Awards
  • Blue Plum Animation Festival 2014- Critic’s Choice Award
Ви препорачуваме да го погледнете:

Jinxy Jenkins and Lucky Lou from Ringling Computer Animation on Vimeo.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×