Иванов денес ќе има годишно обраќање во Собранието
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

ivanov2Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денес ќе има годишно обраќање пред пратениците во Собранието на Република Македонија.

Станува збор за редовна практика, во која Претседателот ги информира пратениците за актуелните внатрешни и надворешни случувања во годината што изминала.

Од она што во медиумите веќе се пишува, Иванов ќе збори за 149 средби со странски државници што ги имаше од јануари наваму, 31 посета на држава, 30 активности поврзани со бегалската и мигрантска криза, 12 учества на меѓународни самити.

Освен билатералните и мултилатералните посети што ги оствари, се очекува Иванов да зборува и за бегласката криза, како и за политичката состојба во државата.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×