Иванов денеска во работна посета на Унгарија
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска – 20 март 2017 година, ќе престојува во работна посета на Унгарија.

Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, и со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер.

Утре во Скопје доаѓа еврокомесарот за преговори за проширување, Јоханес Хан, заедно со тројцата европратеници – Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн.

Утре ќе се одржи и координативната средба за закажување на продолжението на конститутивната седница на македонското Собрание.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×