Изотов за VoA-Глас на Америка: Неуспехот во бизнисот не е пораз, тоа е лекција
Објавено на од во Економија

Четворица Македонци со искуство во областа на претприемништвото и стартапите, своите вештини ги надоградуваат на професионален Конгрес кој во Вашингтон се одржува од 27 до 31 мај. Конгресот е фокусиран на градење меѓународни мрежи и промовирање и развој на лидерството. Претходно во Чикаго учесниците имаа можност непосредно да се запознаат со американската стратап сцена.
​„Беше многу корисно да се дојде тука на ваква дообука каде што се работи со вистински акцелератори и инкубатори и каде од прва рака може да се запознаат вештините кои ги применуваат американските компании“, вели Игор Изотов, иновациски и менаџмент консултант, за „Гласот на Америка.

Со поддршка на американскиот Стејт департмент програмата ја реализира непрофитната организација World Chicago, со цел дообука на професионалци од различни области.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×