Израелски инвеститори ќе се сретнат со компании – корисници на ФИТР
Објавено на од во Економија
На настанот ќе се обратат Дан Ориан, Амбасадор на Државата Израел и Јован Деспотовски, директор на ФИТР.
фитрСредба меѓу израелски инвеститори и македонски компании – корисници на  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе се одржи во просториите на Фондот.
На средбата на израелските инвеститори ќе им бидат претставени можностите за инвестиции во земјава, а македонските компании ќе имаат можност за директни средби на кои ќе ги презентираат своите бизнис проекти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×