Јанева го достави првото барање до Зврлевски – бара статистички податоци за „бомбите“
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

132804255Специјалното обвинителство соопшти вчера дека почнало со работа барајќи статистички податоци од Јавното обвинителство предводено од обвинителот Марко Зврлевски.

Како што стои во соопштението, Јанева побарала статистички податоци за предметите оформени во јавните обвинителства во Република Македонија во однос на „бомбите“ на СДСМ.

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, односно, Специјалното јавно обвинителство, известува дека податоците ги побарало спроедчлен 11 од Законот за јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите (Службен весник на Република Македонија број 159/05), како и Работниот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, стои во соопштението од Специјалното обивнителство.

Како што најавија оттаму, по добивањето на статистичките податоци ќе биде доставено посебно барање до секое обвинителство за доставување на предметите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×