Јанкуловска, Јанакиевски и Мијалков поднесоа оставки
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиевски и директорот на ДБК, Сашо Мијалков поднесоа оставки. Во оставките испратени денес до Собранието, овие функионери му заблагодаруваат на премиерот за довербата и поддршката што му била дадене до сега.

До Парламентот веќе се испратени и предлози, кои ќе седнат во фотелјите на веќе поранешните функионери.

На местото министер за вантрешни работи се предлага Митко Чавков, а на позицијата министер за транспорт и врски се предлага Владо Мисајловски.

За наследник на позицијата што досега ја извршуваше Сашо Мијалков, нема информација.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×