ЈСП објави меѓународен тендер за нископодни еколошки автобуси
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска соопшти дека е објавен меѓународниот тендер за набавка на нископодни еколошки CNG автобуси.
JSP-avtobusi-parkirani„Постапката ќе се одвива во согласност со правилата и процедурите на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР), со чија позајмица ЈСП Скопје ќе ја реализира набавката“, се вели во соопштението.
Заинтересираните фирми повеќе информации можат да добијат на линкот https://ecepp.ebrd.com/delta/viewNotice.html?displayNoticeId=8066445 и треба да се регистрираат на наведената врска во објавата.
Тендерската документација е бесплатна.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×