Јункер: Мали се шансите за Брегзит со договор
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
JunkerПретседателот на ЕК, Жан-Клод Јункер денеска изјави дека „не е оптимист“ по прашањето Велика Британија да ја напушти ЕУ со договор, предупредувајќи дека неуспехот во преговорите ќе биде економски многу скап.

“Ако не се постигне договор, што не можам да го исклучам како опција, тоа би имало катастрофални економски и општествени последици за Британија и ЕУ, тие мои напори се насочени кон тоа да се избегне најлошото. Но, не сум оптимист по прашањето за овој проблем”, изјави Јункер, кој вчера се состана со британската премиерка Тереза Меј

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×