Кабел за пренос на податоци: J5 Create Wormhole Switch JUC40
Објавено на од во hi-tech & business

Најчесто користен начин за префрлање на фајлови е да се користат cloud сервисите, да се префрлат на USB или Преносен HD и сл. Но, ако ви се допаѓа идејата ова да го правите кабелски и директно од уред на уред, тогаш J5 Create Wormhole Switch JUC400 е совршено решение.
Овој кабел во себе содржи KM (keyboard-mouse) controller, што го прави многу ефикасен и смарт. Поточно, слободно може да ги контролирате уредите со една тастатура и маус од било кој приклучен уред (PC или таблет). Drаg and drop опцијата се однесува потполно исто како да работите на еден уред, безразлика од оперативниот систем iOs/Windows (Mac/PC). Едноставно, брзо, ефикасно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×