Видео: Како се снимаше филмот “Гравитација“
Објавено на од во hi-tech & business

Сите кои имале можност да ја гледат научно- фантастична авантура „Гравитација“ на Алфонсо Куарон, ќе се согласат дека заслужено ги доби вкупно седумте Оскари на минатогодишното доделување. „Гравитација“ е награден за режија, монтажа, оригинална музика, фотографија, визуелни ефекти, микс на звуците и монтажа на звуците. На видеото може да го видете начинот на снимање и новата технологија која се користи за продукција на сите феноменални ефекти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×