Капитал учесник на престижна конференција во Варшава, Полска
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
На 29 мај во Варшава, Полска, се одржа меѓународна конференција “Западен Балкан: Инфраструктура и енергија од геополитичка перспектива”, организирана од полското Министерство за надворешни работи во партнерство со Варшавскиот институт, тинк – тенк организација и истражувачки центар.
варшаваНастанот беше дел од официјалната програма на полското претседателство со Берлинскиот процес и служеше како подготвителен состанок за Самитот за Западен Балкан во 2019 година, кој ќе се одржи во Познањ.
Капитал имаше чест да биде поканет на Конференцијата и со свој претставник учествуваше на панелот посветен на геополитичките аспекти на евроинтеграциските процеси на Западен Балкан.
Репортажата од оваа Конференција ќе можете да ја прочитате во новиот број на Капитал

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×