КАСИС АД Скопје со добивка во 2018 г. и промени во Надзорниот Одбор
Објавено на од во Економија
Aкционерите на регионалниот процесинг центар КАСИС АД Скопје, на 30.05.2019 година, го одржаа своето редовно Годишно собрание на кое потврдија дека Друштвото ја заврши 2018-та година со добивка во износ од  13. 247 милиони денари, која по пресметување на данокот на добивка изнесува 11. 529 милиони денари.
casisВооедно се верифицираше работата на Надозрниот Одбор и завршувањето на четиригодишниот мандат на Г-н Коста Митровски, за време на кој мандат ја извршуваше функцијата Претседател на Надзорниот Одбор.
Друштвото се стреми кон зацврстена пазарна позиција и согласно стратегијата и понатаму ќе делува во сферата на современите начини на плаќање. Од таму за потврда се истакнува и податокот дека дури 57% од трансакциите на т.н интернет продавници во државата се процесираат преку системите на КАСИС АД Скопје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×