Кина го повика српскиот стартап CarGO да учествува на кинескиот саем за увоз во Шангај
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Организаторите на кинеско-европскиот економски форум го поканија извршниот директор на CarGo Tehnolodziz, Вук Губериниќ, за учество во финалниот настан на форумот на кинескиот меѓународен саем за увоз во Шангај, каде што ќе ги презентира CarGo и другите проекти на потенцијалните инвеститори.
cargo-e1554989103698„Откако учествував на првиот кинеско-европски бизнис форум и ја претставив нашата софтверска компанија, бев многу задоволен што ја добив поканата и учествував на финалниот настан каде што ќе се сретнам со бројни кинески бизнисмени и инвеститори заинтересирани за инвестирање во иновации во Србија и во светот” Рече Губериниќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×