Кинeската централна банка влегува во Грција
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Кинеската централна банка ќе отвори филијала во Грција до крајот на годинава, стана јасно по средбата на шефот за европски операции на Банката, Жоу со министерот за надворешни работи, Никос Дендијас, и заменик министерот за надворешни работи за економска дипломатија, Костас Фрагонњанис, во Атина, се наведува во електронското издание на грчкиот весник „Катимерини“.
банка на кинаКинеската банка е четврта најголема банка во светот. Застанува зад три други кинески банки со скоро три трилиони долари.
Грција ќе биде седмата земја што отвори филијала по Луксембург, европското седиште во Брисел, Велика Британија, Франција, Германија, Италија и Унгарија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×