Кинеските информатички компании заинтересирани да инвестираат во Србија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Кинеските информатички компании се заинтересирани да дојдат во Србија за да започнат со своето производство, но исто така да отворат и центри за развој, особено во Индустрискиот парк Борца, рече министерот без ресор задолжен за иновации и технолошки развој, Ненад Поповиќ.
kinezi vo srbijaКинеските компании за информатичка технологија се заинтересирани да дојдат во Србија да започнат со своето производство, но исто така и центри за развој, особено во Индустрискиот парк во Борка, изјави денеска министерот без ресор задолжен за иновации и технолошки развој, Ненад Поповиќ, кој учествува во вториот Дигиталниот кинески самит во Fujian.
Во текот на својот прв ден, Поповиќ разговараше со претставници на неколку кинески компании кои се занимаваат со телекомуникации, вештачка интелигенција и роботика, и, според него, сите се многу заинтересирани да дојдат во Србија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×