Кинези ќе ја советуваат српската влада
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Претседателот на Net Dragon, лидер во кинеската ИТ-индустрија во областа на образованието и новите технологии, Лиу Деијан, ќе биде советник во Кабинетот на министерот без ресор задолжен за технолошкиот развој и иновации, Ненад Поповиќ.
net dragonNet Dragon, компанија основана пред 20 години, сега е еден од лидерите во областа на образовната технологија, дизајнот и игри, а Лиу ќе ја советува канцеларијата на министерот Поповиќ за информатичката технологија, иновациите и дигитализацијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×