Ко-основачот на Grouper.mk – Нина Ангеловска на листата на 100 жени основачи на старт-апи од Европа
Објавено на од во Компании

Генерален менаџер и ко-основач на Grouper.mk – Нина Ангеловска се најде на листата на 100 жени основачи на старт-апи од Европа (100 Female Startup Founders Europe) која ја состави еминентниот германски магазин The Hundert кој известува за старт-ап сцената во Европа, соопштуваат од Grouper.mk

„Горди сме што во листата имаме претставник од Македонија, а уште повеќе што тоа е наш претставник односно Нина од Grouper.mk – првиот Македонски веб сајт за групни попусти кој предивзика револуција во е-трговијата и го раздвижи оналјн купувањето“, посочуваат од Grouper.mk

Nina Angelovska_Gruper

Инаку, како што соопштуваат оттаму, осмиот број на списанието беше посветен на успешните жени-основачи со цел да се инспирираат, охрабрат и мотивираат сите жени.

Оваа листа ја сподели и магазинот FORBES  со наслов Women Of Europe: Connect And Learn From 100 Successful Female Founders укажувајќи дека само 15% од старт-апите во Европа се основани од жени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×