Кои беа најдобрите работни места во 2015 година?
Објавено на од во Економија

Напорната работа не секогаш остава време за добрите работи во животот. Долгите часови во канцеларија значи дека семејството и забавата се многу подолу на листата на животни приоритети. Сите ние сме во потрага на мотото вистински „баланс меѓу работата и животот“, но кога кариера и работни места дозволуваат да се постигне ова?

Познатиот веб- сајт Glassdoor.com направи листа на 25 работни места кои го нудат овој баланс.

Еве ја листата пренесена од Светскиот економски форум:

worlds-best-jobs-work-life-balance-salary

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×