Компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат протест
Објавено на од во Компании
Утре (18.06.2019) од 10.00ч до 10.30ч компаниите на Индустриска Зона Визбегово организираат протест во знак на револт поради предолгиот период на реконструкција на мостот на Јадранска Магистрала, стои во известувањето од Здружението на компании од Индустриска Зона Визбегово.
визбегово„Ваквиот зафат ја блокира целата зона, го отежнува целото движење и го уназадува комплетно работењето“, реагираат од здружението.
Реконструкцијата на мостот се врши на потегот од Словенечка во правец Скопје до раскрсницата Момин Поток, каде што и ќе се одржи протестот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×