Конференција Philip Kotler:
Објавено на од во KMG Creative Store

giphy (5)giphy (6)Предизвиците на маркетингот во 21-ви век!

Во септември 2009 година, Kapital Media Group организираше предавање со најголемите маркетинг гуру Филип Котлер. На настанот присуствуваа 800 учесници и беше еден од највредните и најдобрите настани во Македонија и во регионот.

Тимот на KMG Creative Store ја реализираше визуелизацијата и корпоративниот идентитет. За надворешна и внатрешна презентација се направени: налепници за внатрешна декорација, билборди, ПВЦ налепници и винил-стикери за прозорци и автобус, банери, backdrop визуелизација, каталози, брошури, книги, пакувањето на производот, Power Point презентации, е-книги, анимации и нивно монтирање … итн.
Тимот комплетно од со сите аспекти на техничките прашања ја имаше контролата на процесот за реализација на конференцијата во сите сегменти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×