Констатирани оставките на Јанкуловска и Јанакиевски
Објавено на од во Uncategorized

Собранието ги констатираше оставките на Гордана Јанкуловска и Миле Јанакиевски што значи дека од овој момент тие не се веќе вршители на функциите министер за внатрешни работи односно министер за транспорт и врски.

Во продолжение на истата седница се очекува да бидат предложени, прифатени и поставени на функција нивните наследници Митко Чавков (како нов министер за внатрешни работи) и Владо Мисајловски (како нов министер за транспорт и врски).

На седницата веќе се присутни премиерот Никола Груевски, вицепремиерот Владимир Пешевски, министрите Зоран Ставрески, Зоран Јолевски, Диме Спасов. Во салата покрај пратениците на владеачките ВМРО ДПМНЕ и ДУИ присутни се и пратениците на ДПА како и пратеничката Лилјана Поповска која неодамна ја напушти владеачката коалиција.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×