Косовски медиуми: Косовската опозиција се подготвува за уривање на Харадинај
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа ги собра денеска во партиското седиште пратениците на својата партија на состанок, кој се одржува зад затворени врати.
haradinajСпоред некои косовски медиуми, тема на дискусија на партискиот претседател со пратениците е покренувањето иницијатива за гласање недоверба за Владата предводена од Рамуш Харадинај.
За обезбедување на потребното мнозинство гласови во Собранието на Косово за уривање на Владата на Харадинај, Мустафа минатата недела оствари средба со лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ), Албин Курти, а за наредните денови е најавена средба и со Шпенд Ахмети, лидерот на третата најголема партија во Собранието, Социјалдемократската партија на Косово (ПСД).

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×