Коѕијас: ЕУ да го исполни ветувањето кон Македонија и Албанија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Тој во интервјуто за „Еурактив“ вели дека доколку некои земји имаат проблем со „Северна Македонија и Албанија, требало порано да споменат“.

Коѕијас истакна дека Франција треба да се согласи за почеток на преговорите за да се избегне дестабилизација на Балканот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×