Краш влезе во McDonald’s
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Познатиот сладолед McFlurry, кој се служи во рестораните на светскиот синџир за брза храна, McDonald’s,  отсега ќе биде зачинет и со наполитанките на Краш, пишува хрватскиот портал „tPortal“.

Имено, од крајот на јули, во сладоледите на McDonald’s се наоѓаат наполитанките на Краш, а големата хрватска кондиторска компанија има амбициозни планови и за во иднина, како за соработка со светските ланци за брза храна така и за своите наполитанки.

Проектот е насочен кон јакнење на имиџот на брендовите и приближување до новите потрошувачи. Со оглед на тоа дека се задоволни со резулатите, се надеваат дека е создадена платформа за продолжување на партнерството со McDonald’s.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×