Кремљ: Црногорската власт се обидува да ја демонизира Москва
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Кремљ денес изјавите на црногорските власти за наводната „вмешаност на Москва во протестите во Црна Гора“ ги спореди со обид за „барање ѓаволи“ и демонизирање на Русија.

„Добро е позната формата на забава на многу држиви да бараат ѓавол секаде и континуирано да ја демонизираат Русија“, рече портпаролот на Кремљ Димитриј Песков одговарајќи на прашањата на новинарите да ги коментира овие изјави на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ дека Москва е вмешана во организација на протестите во Подгорица, јавува Тасс.

Тој ваквите обвинувања ги опиша како чудни.

„Во секој случај се надеваме дека здравиот разум ќе превладее и дека реални проценки ќе доминираат“, реле портпаролот Песков.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×