Kриптовалутите повторно во пораст
Објавено на од во Економија
Криптовалутите – bitcoin, ethereum и litecoin, на пазарот на криптовалути доживеаа неочекуван пресврт и продолжија да бележат раст.
биткоин матриксLitecoin, доживеа најголем пораст, зголемувајќи ја својата вредност за повеќе од 30%. Овој пораст е најголем годинава и доаѓа по неколку месеци константен пад на вредноста на сите криптовалути.
Bitcoin по извесен период на пад на вредноста исто така почна да расте. Позитивата на растот на вредноста на криптовалутите ќе биде големо олеснување за инвеститорите откако bitcoin го забележа најголемиот пораст досега и во крајот на 2017 година, кога чинеше околу 20.000 долари за еден токен.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×