Лајкот на Facebook доби засилување со нови емотикони
Објавено на од во lifestyle

Социјалната мрежа Facebook денеска ги промовираше новите емотикони кои ќе му се придружат на познатиот „лајк“ за споделување различни емоции на одредени објави.

„Овие реакции даваат нов начин да се изрази љубов, хумор или тага“, рече Извршниот директор и основач на Facebook, Марк Закерберг.

emojis25f-2-web

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×