Connect with us

економија

LIVE: Интерактивни извештаи за макроекономски податоци!

објавено

на

Агенцијата за истражување и консалтинг Инсајдер ИД креира интерактивни извештаи со користење на макроекономски податоци од меѓународните финансиски институции и организации. Целта е главните макроекономски податоци да се сумираат на едно место и преку едноставно прикажување корисниците да бидат во можност за кратко време добијат корисни информации. Во зависност од типот и достапноста на податоците, извештаите се ажурираат месечно, квартално или годишно. За повеќе информации во однос на извештајот контактирајте на info@insider.mk или +389 71 210 471.

Gross Domestic Product:

Consumer price index:

National income per adult individual:

економија8 часа ago

Уште една одлична година за Алкалоид: раст на продажбите, извозот и добивката

банки2 дена ago

Супер камати за супер брзите бизнис кредити од УНИБанка!

свет2 дена ago

Време е за купување на NUCOR!

свет1 недела ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки1 недела ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија1 недела ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании2 недели ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг2 недели ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион2 недели ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју2 недели ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство