Љубе Рајевски си заминува од НЛБ Банка
Објавено на од во Компании
Оставката на позицијата член на УО Рајевски ја поднел исклучиво од лични, а не од професионални причини, соопштуваат од НЛБ. 
Ljube Rajevski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Долгогодишниот директор и член на Управниот одбор во НЛБ Банка, Љубе Рајевски, си поднел оставка на функциите во банката, соопштија од НЛБ утрово.

“На седницата на Надзорниот одбор на Банката одржана на 27.10.2017 година, нашиот долгогодишен член на Управниот одбор г-дин Љубе Рајевски, поднесе писмено барање за откажување на менаџерскиот договор исклучително од лични, а не професионални причини. Г-дин Рајевски со полн ангажман и посветеност останува на фукцијата се до 31.12.2017 година.“, се вели во соопштението на НЛБ Банка.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×