Luxury-Hotels.com: Најскапите 20 хотели во Европа ова лето
Објавено на од во lifestyle

Хотелот Amanzo’e, во Краниди, на Пелопонез, Грција, нуди најскапо ноќевање летово во Европа, покажало истражувањето на Luxury-Hotels.com.

Овој сајт истражувал така што ги проверувал најевтините цени за двокреветна соба во највисоко рангираните хотели на континентот, користејќи ги како основа цените за јули и за август ова лето.

Во Amanzo’e минималната летна цена за ноќевање во двокреветна соба е 1.779 евра.

На второто место е Le Dune хотелот, во Каљари, на Сардинија, Италија, каде можете да поминете еден ден за минимум 1.645 евра.

Топ-тројката ја заокружува хотелот Cap Estel, во Ез, на француската ривиера, со цена од 1.596 евра.

Во табелата подолу (преземена изворно од Luxury-Hotels.com) можете да видите кои сѐ хотели влегуваат во топ-20 во Европа според цената за ноќевање во сезоната на летните одмори.

lh

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×