Macedonia Manufacturing Expо 2019: Марта Наумовска Грнарова и Патрик Мартенс
Објавено на од во Интервју
DSC_3282Марта Наумовска Грнарова
претседател на Асоцијација на метална и електро индустрија ( МАМЕИ )
Патрик Мартенс
директор на Делегација на германско стопанство

Ќе ги поврзуваме компаниите за да направат зделки за што поголем извоз

Асоцијацијата на метална и електро индустрија (МАМЕИ) заедно со Делегацијата на германското стопанство организира бизнис настан Macedonia Manufacturing Expо – конференција со цел зголемување на соработката помеѓу компании од секторот, здружувања за настап на странски саеми и зголемување на извозот и остварување извозни контакти. Годинава за прв пат конференцијата е регионална, досега има 100 пријавени компании како добавувачи, и околу 35 купувачи. Анкетите после ланската конференција покажале дека веќе има остварена соработка меѓу повеќе компании. Според податоците околу половина милион евра извоз е остварен само како резултат на зделки склучени меѓу компании учесници на минатогодишната конференција. Организаторите годинава очекуваат резултатите да бидат уште подобри.

Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×