Макпрогрес почна со извоз и на Малдиви
Објавено на од во Компании

Макпрогрес започна со извоз и на Малдиви, соопштуваат од компанијата чии производи се веќе присутни во многубројни држави во светот.

„Благодарение на квалитетот и прифатливите цени успеавме да ги придобиеме Малдивите. Следејќи ги потребите на пазарот нашата компанија секојдневно расте, инвестира и одржливо опстојува. Нови пазари и можности на локации кои некогаш можеше само да ги замислиме. Макпрогрес успешно чекори кон врвот во светски рамки“, соопштуваат од компанијата.

Инаку, Макпрогрес во моментов извезува во педесетина земји од светот, а планот на сопствениците е до 2020 година двојно да го зголемат производниот капацитет на компанијата.

“За таа цел оваа јубилејната 2015 година ја одбележуваме со нашата најголема инвестиција досега – 4,5 милиони евра во нови производни хали и опрема за производство“, изјави Глигор Цветанов, извршен менаџер на Макпрогрес во неодамнешното интервју за Капитал.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×