Макстил со милион денари добивка во првиот квартал
Објавено на од во Економија

Вкупната сеопфатна добивка на компанијата Макстил, е на ниво од 1.106.000 денари во првиот квартал од оваа година, покажува тримесечниот биланс на успех објавен на Македонска берза.

макстилВо тој период лани, Макстил имал добивка од 1.194.000 денари.

“Остварени се вкупни приходи во првиот квартал во износ од 1.273.345.488 денари, што споредбено со 1.363.137.226 денари во минатогодишниот прв квартал претставува намалување од 6,6%“, стои во Освртот на работењето во периодот јануари – март оваа година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×