MarkO на македонскиот стартап CodeWell доби инвестиција од познатиот акцелератор Rockstart од Амстердам
Објавено на од во hi-tech & business

MarkO, паметниот асистент за комплетирање на обврските развиен од македонскиот стартап CodeWell, ја доби својата прва инвестиција, и ќе биде дел од четвртата по ред „Web & Mobile” програма на еден од најдобрите европски стартап акцелератори, RockStart од Амстердам.

MarkO заедно со уште 9 стартапи (Cocoon, Deskbookers, Klets, KOLLEKT.FM, Live On Demand, Packpin, RutaPro, TabTrader, Undeveloped) успеа да ги освои симпатиите на тимот на RockStart и на нивните ментори и да биде дел од оваа програма за која се бореа повеќе од 600 апликанти, од повеќе од 60 земји.

МаркО е потсетник кој за разлика од другите to-do апликациија ја користи локацијата како маркер кога, односно каде треба да ве потсети на внесените задачи.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×