Мате Римац разви систем за дигитална далечинска контрола на автомобил во реално време
Објавено на од во hi-tech & business

Хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, основачот на Rimac Automobili, претстави сопствен (на неговата компанија) дигитален систем за контрола на автомобил во реално време.

Како што се истакнува во видеото објавено на Facebook страницата на хрватскиот магазин Auto start, системот овозможува веднаш да се види што се случува со автомобилот (со вграден систем), „па, дури и ако тој се наоѓа на Нов Зеланд, а ние од Света Недела (градот во загрепската жупанија, кадешто е седиштето на Rimac Automobili) можеме да му ги менуваме поставките, перформансите …“.

Овој систем Римац не го вградува само во своите модели Concept One и S, туку им го продава/нуди и на комерцијалните компании за производство на автомобили.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×