Меркел во сабота ќе ја посети Софија, по покана на Борисов
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Германската канцеларка Ангела Меркел ќе допатува во работна посета на Софија во сабота, 20 јануари, по покана на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Меркел и Борисов ќе разговараат за приоритетите на бугарското претседателство со Советот на Европската унија, како и за актуелни политички теми, соопшти прес-службата на бугарската Влада. Приоритетите на бугарското претседателство, што и денеска ги претстави Борисов пред Европскиот парламент, се иднината на младите во Европа, Западниот Балкан и поврзаноста на регионот, безбедна и стабилна Европа и дигиталните вештини.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×