Министерката за одбрана на БиХ, Марина Пендеш во Скопје
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Делегација од Министерството за одбрана на Босна и Херцеговина, предводена од министерката за одбрана, Марина Пендеш денеска ќе го посети Министерството за одбрана на Република Македонија.

Во рамки на посетата, министерката Пендеш ќе се сретне со нејзиниот домаќин, министерот за одбрана Зоран Јолевски.

По средбата, тие ќе го посетат Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец.

Во рамки на посетата предвидено е и Пендеш да одржи предавање на тема „Интеграција на БиХ во ЕУ и НАТО“во Меморијалниот центар – Фондација Никола Кљусев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×