Министерство за финансии: Стапката на ДДВ нема да се зголемува
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Стапката на данокот на додадена вредност нема да се менува, изјавија од Министерството за финансии за МИА.

Како што истакнуваат од Министерството по однос на одредени информации кои излегоа во јавноста дека е планирано зголемување на ДДВ-то, такво нешто не е предвидено во Програмата на Владата, ниту некогаш било дискутирано.

Од Министерството за финансии велат дека до крајот на годината ќе се отвори јавна дебата за евентуално воведување на прогресивна стапка за персоналниот данок на доход.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×