Мобилен телефон како далечински управувач за вашиот автомобил
Објавено на од во hi-tech & business

За да ви биде овозможена оваа функција со вашиот мобилен телефон, потребно е да вградите ODB адаптер како што е OBDLink LX. Преку дадена апликација за Андроид или Windows платформа, со вашиот smartphone/таблет ви се овозможува целосна контрола на повеќе функционални делови од вашето возило. Информации за цената на овој адаптер и техничките карактеристики за истиот може да ги најдете на следниот линк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×