Моделите Jaguar E-Pace и Range Rover Sport ги пречекаа гостите на годишниот прием на Британската амбасада
Објавено на од во Автомобилизам

Приемот беше организиран по повод роденденот на Нејзиното величество кралицата Елизабета II.

1

 

 

 

 

 

 

Вчеравечер во Хотел Александар Палас, Британската Амбасада традиционално го организираше годишниот прием по повод роденденот на Нејзиното величество кралицата Елизабета II. Во свечената и пријатна атмосфера, посетителите беа пречекани и имаа можност да уживаат во глетката на изложените британските премиум модели на целосно новиот E‑Pace кој е и првиот компактен SUV на Jaguar, како и најдинамичниот Range Rover Sport.

Вистински Jaguar, E-Pace е SUV којшто има пространа внатрешност, зголемена безбедност, пропорции на семеен автомобил и жестоки перформанси, кои инаку не се типични за едно вакво спортско корисно возило. Досега немало компактен SUV како овој.

Додека пак, со поспортски дизајнерски идеи и моќен мускулест став, Range Rover Sport е дизајниран за да импресионира. Поотмен, подинамичен, создаден за сите оние кои вистински уживаат во возењето.

Доколку сакате уште подобро да ги запознаете или пробате овие модели, направете го тоа веднаш кај овластениот увозник – Аутомобили Гроуп на ул. Скупи бр.8, 1000 Скопје.

 

 

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×