Москва и Пекинг се договорија за изградба на четири нуклеарки
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Москва и Пекинг се договорија за изградба на уште четири нуклеарни постројки во Кина, кои ќе ги проектира Русија, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин на меѓународниот економски форум во Санкт Петерсбург.
putin-jinping„Во Кина се изградени четири нуклеарни електрани Тианван со учество на Русија“, изјави Путин пред учесниците на руско-кинескиот форум.
Тој додаде дека се постигнати договори за изградба на уште неколку нуклеарни постројки во Русија.
Путин, исто така, ја потенцираше растечката билатерална соработка на полето на научните истражувања.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×