МВР апси поранешни високи функционери, административни службеници и лица кои вршат работи од јавен интерес
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Министерството за внатрешни работи утрово уапси поранешни високи функционери, административни службеници и лица кои вршат работи од јавен интерес, осомничени за злоупотреба на службената положба и овластувањата и за несовесно работење во службата.
мвр апсиКако што соопшти МВР, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со полицијата презема дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје.
„По неколку месечна сеопфатна предистражна постапка, денеска по насоки на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција се преземаат дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје“, појаснуваат од МВР,
Во текот на денот ќе бидат соопштени повеќе детали.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×