На 13 декември нова сесија на Клубот на истражувачи на Народна банка
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Народната банка известува дека на 31. сесија на Клубот на истражувачите што ќе се одржи на 13 декември 2018 година (четврток)  со почеток во 14 часот, ќе бидат презентирани следниве трудови:

‒ „Оценување на ефикасноста на банките во Република Македонија: Непараметарски пристап“, од авторите Катерина Фотова-Чиковиќ и Виолета Цветкоска и
‒ „Дезинфлаторните прелевања од земјите во eврозоната кон земјите од Југоисточна Европа“, од авторите Гани Рамадани и Предраг Пандилоски.
Сите заинтересирани за присуство на оваа сесија на Клубот на истражувачите можат да го најават своето присуство најдоцна до 12 декември 2018 година (среда) на е-адресата: info@nbrm.mk.

Зачленувањето во Клубот на истражувачите е од отворен карактер, за што можете да видите подетални информации на веб-страницата на НБРМ www.nbrm.mk, во делот Клуб на истражувачи.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×