На продажба уште еден поранешен гигант на СФРЈ
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Агенцијата за лиценцирање на стечајни управители објави продажба на движен и недвижен имот на компанијата Термоелектро во стечај.
ТЕРМОЕЛЕКТРОДелови од административната зграда во белградската општина Палилула, како и канцеларискиот мебел и возилата се продаваат, со проценета вредност на околу 474 милиони динари ( 4,023,544.79 евра). Јавното наддавање ќе се одржи на 16 септември во Белград.
Основана во 1948 година, компанијата некогаш беше ангажирана во бројни проекти ширум Европа и поранешната СФРЈ.
Компанијата се занимаваше со услуги на инженерство, градежништво, одржување, како и ремонт на енергија и индустриски капацитети.
Таа беше приватизирана во 2008 година и банкротираше во 2014 година. Во последниве години, продажбата на разни средства на оваа компанија е огласувана неколку пати.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×