Нафтата достигна највисока цена од почетокот на 2019 година
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во азиската електронска сесија американскиот лесна сурова нафта ја зголеми цената до највисока вредност од ноември 2018 година, достигнувајќи 60,27 долари за барел.
Oil pipeline and pumping unit of the silhouetteЦените на нафтата се зголемија во азиската трговија до највисоки вредности за 2019 година по падот на светските пазари во контекст на намалените испораки на производителите од ОПЕК и поради санкциите на САД против Иран и Венецуела, пренесоа агенциите.
Лондонски сорта Брент од Северното Море исто поскапе до ноември си максимум, како придодаде 14 центи на вредноста или 0,2 проценти до 68,64 долари за барел.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×