Најдинамичниот Range Rover Sport ги пречека учесниците на ‘‘Самитот на Македонија 2025’’
Објавено на од во Економија

Range Rover Sport - Meriot_resized_20181107_040200301Аутомобили Гроуп поддржувач на седмото издание на ‘‘Самитот на Македонија 2025’’

Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за Jaguar и Land Rover во Македонија го поддржа “Самитот на Македонија 2025” кој се одржува во хотел Мериот од 7 до 10 ноември, аза време на истиот во надворешниот дел од хотелот го изложи најдинамичниот модел Range Rover Sport.

Тридневниот самит е најавен како водечка регионална платформа за споделување на последните светски трендови во бизнисот, инвестициите, технолошките иновации и одговорното лидерство. За време на самитот ќе бидат спроведени дебати, за развој на Македонија во регионален центар за паметни технологии и значењето на странските инвестиции. Покрај тоа на настанот ќе бидат разработени и најдобрите практики на економски успешните мали земји. Најавени се повеќе од 400 учесници на самитот Македонија 2025 меѓу коидипломати, бизнисмени, директори, академици и деловни експерти од дијаспората, претставници на меѓународните организации, како и банки.

Токму затоа најдинамичниот Range Rover Sport ќе ги пречека учесниците на самитот, бидејќи е дизајниран за да импресионира. Возилото ќе биде изложено пред хотел Мериот Скопје за време на целиот самит, a доколку сакате уште подобро да го запознаете или пробате овoj модел, направете го тоа веднаш кај овластениот увозник – Аутомобили Гроуп на ул. Скупи бр.8, 1000 Скопје.
 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×