Најширока палета на банкарски производи со вклучено осигурување од Охридска банка Сосиете Женерал
Објавено на од во СПЕЦИЈАЛЕН ПРИЛОГ
INST_Poster_700x1000-1 WEB 942 glavnaОхридска банка Сосиете Женерал ги постави темелите на комбинирањето на традиционалните банкарски производи со осигурителните услуги за првпат на македонскиот пазар во 2012 г.  

 

Прв таков комбиниран производ е кредитното животно осигурување.

Целта на кредитното животно осигурување е да им овозможи на клиентите дополнителна заштита за во иднина во случај на настан покриен со осигурувањето, односно да ги растовари клиентот или семејството од долговите кон Банката. Бенефитот од овој производ е во тоа што, во случај на осигурен настан, осигурителната компанија ќе ја намири недостасаната главница од кредитот што клиентот го должи кон Банката. Кредитното животно осигурување е достапно кај сите видови кредити за физички лица од понудата на Охридска банка Сосиете Женерал.

Кај Осигурувањето на износот на пречекорување, во случај на појава на покриен ризик, осигурителната компанија ќе го преземе на своја одговорност износот од искористениот дел од дозволеното пречекорување што клиентот го има во Банката.

Корисниците на картички на Охридска банка Сосиете Женерал истовремено бесплатно го добиваат осигурувањето на картички – „IN-cards“, со кое сите мастеркард (MasterCard) и ВИЗА платежни картички се покриени со неколку осигурителни покритија.

Осигурувањето на картичките вклучува одредени настани што се покриени и се надополнуваат во зависност од типот на картичката.

Освен што ваквото осигурување е компатибилно решение во однос на патничкото осигурување, вклучените придобивки овозможуваат: осигурување што е валидно веднаш, без потреба од апликација и без дополнителни трошоци, финансиска безбедност за имателот на картичката и за неговото семејството во случај на осигурен настан, покриеност за неограничен број патувања, медицинска помош, осигурен багаж и многу друго.

Новитет на пазарот се и нашите последни производи, осигурување на трансакциска сметка и осигурување на депозит, кои како концепт нудат итна поткрепа и можност за повеќе полиси.

Финансиските бенефиции од осигурен настан подразбираат итен еднократен надоместок од 500 евра од осигурување и вкупен износ во максимален лимит до 2.500 евра по полиса за осигурувањето на трансакциска сметка и до 5.500 евра по полиса за осигурување на депозит, во согласност со условите на осигурувањето. Клиентот може да аплицира за максимум три полиси, па оттука максималниот осигурен износ тројно би се зголемил.

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×